Aikataulu

KALEVAN KISAT 2016 VAHVISTETTU AIKATAULU
14.7.2016

TORSTAI 21.7.2016

klo
19.00 M 20 km kilpakävely loppukilpailu
19.15 N 10 km kilpakävely loppukilpailu


PERJANTAI 22.7.2016
10.00 N 7-ottelu 100 metrin aj loppukilpailu
11.00 N 7-ottelu korkeus loppukilpailu
11.05 M kuula karsinta
11.10 N kiekko karsinta
12.15 N pituus karsinta
12.20 N 400m alkuerät
12.40 M 400m alkuerät
13.20 N 7-ottelu kuula loppukilpailu
13.25 M korkeus karsinta
13.40 M moukari karsinta
17.20 N keihäs karsinta
17.45 N 100m alkuerät
18.05 M 100m alkuerät
18.25 AVAJAISET
18.35 N 5000m loppukilpailu
18.40 N seiväs karsinta
18.55 M kuula loppukilpailu
19.00 M 1500 loppukilpailu
19.10 N kiekko loppukilpailu
19.15 M pituus loppukilpailu
19.20 N 7-ottelu 200m loppukilpailu
19.45 M 10000m loppukilpailu
20.30 N 100m loppukilpailu
20.40 M 100m loppukilpailu


 

LAUANTAI 23.7.2016
09.30 M 10-ottelu 100m loppukilpailu
09.30 M seiväs karsinta
09.30 N moukari karsinta
10.00 N kuula karsinta
10.30 M 10-ottelu pituus loppukilpailu
11.00 M 800m alkuerät
11.15 M kiekko karsinta
11.25 N 800m alkuerät
11.30 N korkeus karsinta
11.40 M 10-ottelu kuula loppukilpailu
11.55 N 7-ottelu pituus loppukilpailu
12.05 M 400m aj alkuerät
12.30 N 400m aj alkuerät
13.05 M keihäs karsinta
13.10 M 10-ottelu korkeus loppukilpailu
13.40 N 3-loikka karsinta
15.55 N 7-ottelu keihäs loppukilpailu
16.40 M korkeus loppukilpailu
16.45 Fennovoima-junnuviestit
17.00 PÄIVÄN AVAUS
17.10 N kuula loppukilpailu
17.15 M kolmiloikka karsinta
17.30 M 110m aj alkuerät
17.40 N keihäs oppukilpailu
17.50 N 100m aj alkuerät
18.15 M/N kelaus 100m kutsukilpailu
18.30 N 7-ottelu 800m loppukilpailu
18.45 N pituus loppukilpailu
18.55 M 10-ottelu 400m loppukilpailu
19.05 N seiväs loppukilpailu
19.15 M 400m loppukilpailu
19.25 N 400m loppukilpailu
19.30 M moukari loppukilpailu
19.40 M/N kelaus 200 kutsukilpailu
19.55 M 3000m ej loppukilpailu
20.15 N 1500m loppukilpailu
20.30 M 110m aj loppukilpailu
20.40 N 100m aj loppukilpailu


 

SUNNUNTAI 24.7.2016
09.00 M 10-ottelu 110 m aj loppukilpailu
09.45 M 10-ottelu kiekko loppukilpailu
11.15 M 10-ottelu seiväs loppukilpailu
11.35 M kiekko loppukilpailu

12.25 N 3-loikka loppukilpailu
13.00 PÄIVÄN AVAUS
13.15 N moukari loppukilpailu
13.20 N 200m alkuerät
13.35 M seiväs loppukilpailu
13.40 M 200m alkuerät
14.05 N 10000m loppukilpailu
14.55 N 800m loppukilpailu
15.05 M 10-ottelu keihäs loppukilpailu
15.10 M 5000m loppukilpailu
14.45 M kolmiloikka loppukilpailu
15.35 N 400m aj loppukilpailu
15.50 M 400m aj loppukilpailu
16.00 KISAISÄNNYYDEN LUOVUTUS
16.10 N 3000m ej loppukilpailu
16.15 N korkeus loppukilpailu
16.30 M 10-ottelu 1500m loppukilpailu
16.40 M keihäs loppukilpailu
16.55 M 800m loppukilpailu
17.15 N 200m loppukilpailu
17.30 M 200m loppukilpailu


 

 

 

 

 

Share This